Mokymai „Keturi vaikų netinkamo elgesio tikslai: ko jie siekia ir kaip reaguoti suaugusiems“

Spalio 31 d. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijoje vyko mokymai ,,Keturi vaikų netinkamo elgesio tikslai: ko jie siekia ir kaip reaguoti suaugusiems”. Mokymų dalyviai gimnazijos pedagogai, specialistai, administracija. Lektorė, psichologė  Viktorija Jonušė, pasakojo, kaip atpažinti vaikų ir paauglių netinkamo elgesio priežastis, kokia suaugusių reakcija gali padėti vaikams elgtis tinkamai. Taip pat aptartos pagrindinės suaugusiųjų klaidos, reaguojant į netinkamą vaikų elgesį.

Trečiojo amžiaus universitetas – spektaklyje ,,Pamoka“

Spalio 26 d. Trečiojo amžiaus universiteto Kaltinėnų, Laukuvos, Kvėdarnos, Pajūrio, Šilalės, Žadeikių, Upynos, Bijotų ir Šiauduvos grupių klausytojai vyko į edukacinę išvyką, kurios metu lankėsi Vytauto Didžiojo universitete ir stebėjo spektaklį ,,Pamoka“ (Eugene Ionesco (rež. R.Kazlas). Vienaveiksmėje Eugene Ionesco pjesėje – „Pamoka“, paties dramaturgo apibūdintoje, kaip komiška drama, daug komizmo, dramatizmo, net nujaučiamo tragizmo. Pjesėje yra viskas, ko reikia geram spektakliui ir ne veltui dramaturgas pjesę pavadino labai paprastai ir tiksliai – „Pamoka“. Neišmoktos pamokos dažnai turi skaudžių pasekmių. Gyvenimo egzaminai, kontroliniai yra sunkesni ir rimtesni išbandymai, o pats griežčiausias mokytojas mokykloje, gali pasirodyti tik „švelnus avinėlis“ lyginant su tais „Mokytojais“, norinčiais pamokyti išsyk visus ir visą pasaulį, o tokių, deja, kartas nuo karto atsiranda, ir, kaip žinome, netrūko žmonijos istorijoje.

Spektaklio esmė – svarbu yra mokytis, žinoti, mokėti, išmanyti, klausyti, būti budriu, dėmesingu, gyvu, ko nors siekti, tobulintis ir pavojinga būti tamsiu, neišsilavinusiu, nekultūringu, abejingu, beraščiu, niekuo nesidominčiu, o iš mokytojo  ar mokslo įstaigos norinčiu gauti tik pažymį, atestatą, ar baigimo diplomą.

Užsienio kalbų mokytojų metodinio būrelio pasitarimas

Spalio 29 d. Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje ir virtualioje konferencinėje aplinkoje vyko užsienio kalbų mokytojų metodinio būrelio pasitarimas. Būrelio pirmininkė Irena Linkytė pristatė ir siūlė veiklas į 2024-2025 mokslo metų veiklos planą. Nutarta rengti gerosios patirties sklaidos renginį, kurio metu metodinio būrelio nariai pasidalintų asmenine patirtimi pranešimuose apie dirbtinio intelekto įrankių panaudojimą ir pritaikymą pamokose.

Matematikos ir informatikos mokytojų metodinis pasitarimas

Spalio 28 dieną Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje vyko matematikos ir informatikos mokytojų metodinis pasitarimas. Pasitarimo metu išrinkta nauja metodinio būrelio pirmininkė Ingrida Kurmytė, Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos matematikos mokytoja, ir sekretorė Renata Aurylienė, Šilalės Simono Gaudėšiaus gimnazijos informacinių technologijų vyr. mokytoja. Aptartas metodinės veiklos planas 2024/2025 m. m., pasidalinta gerąja patirtimi ir  metodine veikla, kuri aktuali ugdymo procesui. Susitikimo metu pedagogai aptarė organizuojamos 5-8 klasių matematikos olimpiados tvarką ir reikalavimus.

„Kompetencijų ugdymas(i) ir vertinimas atnaujintų programų kontekste”

Spalio 28 d. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijoje vyko seminaras „Kompetencijų ugdymas(i) ir vertinimas atnaujintų programų kontekste”. Tai III modulis iš ilgalaikės kvalifikacijos tobulinimo programos „Kompetencijų ugdymas(is) ir vertinimas panaudojant skaitmeninius įrankius atnaujintų bendrųjų programų kontekste“. Seminaro metu buvo apžvelgtas pamokos planavimo, organizavimo dizainas, grįstas kompetencijų ugdymu bei individualizuotas, personalizuotas mokymasis, jo derinimas pamokoje.  Dalyviai analizavo pamokoje siekiamo rezultato sėkmės/mokymosi kriterijus (žingsnius) naudodami praktinius pavyzdžius.

Ugdymo įstaigų vaiko gerovės komisijų pirmininkų pasitarimas

Spalio 23 d. Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje vyko ugdymo įstaigų vaiko gerovės komisijų pirmininkų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Šilalės švietimo pagalbos tarnybos specialioji pedagogė Nijolė Vaitkevičienė, logopedė Kristina Šimkuvienė ir teikė rekomendacijas dėl Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro patvirtinto aprašo „Dėl mokinio specialiųjų ugdymosi poreikių vertinimo, ugdymo pritaikymo ir (ar) reikalingos švietimo pagalbos skyrimo tvarkos“ vykdymo mokyklose. Mokyklų atstovai dalijosi savo patirtimis ir konsultavosi su tarnybos specialistais dėl mokinių pedagoginių, psichologinių, asmenybės sunkumų, specialiųjų ugdymosi poreikių nustatymo ir pagalbos priemonių organizavimo proceso. Taip pat VGK pirmininkai paskatinti dalyvauti Lietuvos įtraukties švietime centro organizuojamose viešosiose konsultacijose ir jų metu užduoti rūpimus klausimus.

Šilalės trečiojo amžiaus universitetas pradėjo naujuosius mokslo metus

Spalio pirmąją savaitę – Trečiojo amžiaus universiteto (TAU) studentai švenčia naujuosius mokslo metus. Jau dvyliktus metus veikiančiame TAU dalyvių skaičius kasmet  auga. Šiais mokslo metais mokytis norą pareiškė 481 senjoras. Dauguma šio universiteto lankytojų tęsia savo studijas, tačiau yra tokių, kurie įstaigos duris praveria pirmąjį kartą.

Šios šventės proga studentus sveikino Šilalės švietimo pagalbos tarnybos direktorė ir metodininkė, kuruojanti TAU veiklą. Pasveikinti TAU klausytojų atvyko Laukuvos, Pajūrio, Žadeikių ir Bijotų seniūnai, kurie mokslo metus siūlė pradėti prie arbatos puodelio. Pirmasis užsiėmimas – literatūrinė, muzikinė popietė ,,Už lango ruduo, bet tarp mūsų tik vasara“. Renginio metu skambėjo dainuojamosios poezijos dainos ir nuotaikingi bei šmaikštūs pasakojimai, kuriuos perteikė Juozas Gaižauskas, aktorius, rašytojas, piligrimas, TV laidų vedėjas, dainų kūrėjas ir atlikėjas.

Šilalės rajono senjorai gali mokytis: Kaltinėnų, Laukuvos, Kvėdarnos, Pajūrio, Šilalės, Žadeikių, Upynos, Bijotų ir Šiauduvos grupėse.

Šilalės rajone veikiantis Trečiojo amžiaus universitetas nėra tik naujų žinių įgijimo vieta – čia susitinka bendraamžiai ir bendraminčiai, kuriasi bendruomenės, atrandamos naujos veiklos. TAU klausytojams kiekvienoje grupėje paskaitos vyksta du kartus per mėnesį. Senjorams, pasiryžusiems dalyvauti TAU veiklose, organizuojamos įvairios veiklos: rengiamos paskaitos aktualiomis temomis, literatūrinės popietės, edukacijos. Paskaitas jiems skaito įvairių sričių mokslininkai, andragogai, sveikatos priežiūros specialistai, politologai, archeologai, dailininkai, rašytojai ir kiti.

Pirmoji edukacinė kelionė šiemet numatyta į Kauną. Senjorai turės galimybę išvysti spektaklį ,,Pamoka”.

Daugiau informacijos apie Šilalės trečiojo amžiaus universitetą galima rasti interneto svetainėje www.silsviet.lt.lt arba socialiniame tinkle Facebook.

Geografijos mokytojų metodinis pasitarimas

Spalio 17 dieną vyko geografijos mokytojų metodinis nuotolinis pasitarimas. Aptartas metodinės veiklos planas 2024/2025 m. m., pasidalinta gerąja pedagogine ir  metodine veikla. Diskutuota dėl geografijos olimpiados ,,Mano gaublys“ organizavimo rajone.