Edukacinė išvyka „Edukacinės erdvės: idėjos ir naujos ugdymo galimybės“

Gegužės 28 d. Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos administracija, Metodinė taryba ir metodinių būrelių atstovai svečiavosi Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje ir  dalyvavo edukacinėje išvykoje „Edukacinės erdvės: idėjos ir naujos ugdymo galimybės“.

Vilkyškių gimnazijoje ugdymasis (mokymasis) atviras ir patyriminis, grindžiamas tyrinėjimu, eksperimentavimu ir kūryba. Kad šios mokyklos mokiniai ir mokytojai labai kūrybingi ir išradingi atvykę pedagogai pastebėjo apsilankę Ugdymo sodelyje, kuriame gausu mokinių įgyvendintų projektinių darbų – ugdymosi stotelių, kurios skirtos įtvirtinti įvairių mokomųjų dalykų žinias. Viena iš tokių  – „Samanų sodas“, kurioje vaikai mokosi apie samanų sandarą, įvairovę, augimo sąlygas, dauginimąsi, reikšmę. Taip pat ne ką mažiau įdomi mokymo priemonė “Nariuotakojai“, skirta mokytis apie voragyvių, vėžiagyvių ir vabzdžių sandaros požymius. Atrastos stotelė „Kiek nušoksi?“, „Grybų karas“, „Žalieji milžinai“ ir kt. Ugdymo sodelyje yra  įrengta lauko klasė „Kupolas“, kurioje organizuojamos įvairios veiklos.

Progimnazijos pedagogai turėjo galimybę stebėti atvirą integruotą lietuvių kalbos ir etikos pamoką tema „Ko moko liaudies išmintis?“, kuri buvo organizuojama Ugdymo sodelyje. Pamokoje mokiniai dirbdami grupėse tyrinėjo ir rinko informaciją įvairiose ugdymosi stotelėse, surinktą informaciją apibendrino, sukūrė lankstinuko maketą ir jį pristatė.

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazija garsi savo muziejumi, kuriame vyksta socialinio-emocinio ugdymo pamokos. Svečius iš Šilalės muziejaus darbuotojos supažindino su eksponatais, vykdomomis veiklomis, mokė lietuvninkų šnektos žodžių ir sekė pasaką „Apie lapę ir gandrą“, kvietė žaisti to krašto žaidimą „Aukso galva“.

Progimnazijos pedagogai taip pat lankėsi Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejuje, kuris įkurtas Bitėnuose. Tai Mažosios Lietuvos spaustuvė, kurioje dirbo, o vėliau ir gyveno spaustuvininkas, aušrininkas, Tižės akto signataras, Mažosios Lietuvos patriarchas Martynas Jankus. Muziejaus darbuotoja supažindino su spaustuvių įranga ir įrankiais, Mažosios Lietuvos knygos istorija, Mažosios Lietuvos paveikslų sodu – galerija po atviru dangumi. Paveikslų sode gausu dailininkų darbų, kuriais ši galerija papildoma kiekvienų metų rugpjūčio pradžioje, minint Martyno Jankaus gimimo dieną. Visi paveikslai tapomi Mažosios Lietuvos tematika, o kiekvienais metais skiriamos vis kitos potemės.

Edukacinė išvyka Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos pedagogams dar kartą įrodė, kad  mokytis naudingiausia ir geriausia yra iš savo ir kolegų patirties, bendraujant ir bendradarbiaujant, o svarbiausia įgytas žinias pritaikyti savo mokykloje.