Rugpjūčio 28 d. Šilalės švietimo pagalbos tarnyboje vyko konferencija „Įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo lūkesčiai ir galimybės“. Konferencijos tikslas – susipažinti su naujausiais metodais, kurie taikomi įtraukiojo ugdymo srityje. Joje dalyvavo mokyklų vadovai, pavaduotojai ugdymui, rajono metodinių būrelių, mokyklų metodinių grupių pirmininkai ir mokytojai.
Sveikinimo žodį tarusios – Šilalės rajono savivaldybės vicemerė Jolanta Skrodenienė ir Šilalės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rasa Kuzminskaitė – vieningai pabrėžė konferencijos temos aktualumą, kad įtrauktis švietime, ne tik problemos, bet ir galimybės kiekvienam (tiek, mokiniui, tiek mokytojui) augti ir tobulėti. Galima pritaikyti ugdymo įstaigos aplinką įvairiems vaikų poreikiams (įrengti keltuvus, poilsio kampelius, sensorinius kambarius, įsigyti interaktyvių priemonių ir pan.), tačiau visada išlieka svarbiausias – žmogiškasis faktorius. Mūsų išoriniai ir vidiniai resursai – tai pedagogų, švietimo pagalbos specialistų vertybės ir kompetencijos, jų ir kitų pagalbos vaikui specialistų pakankamas kiekis įstaigoje.
Siekiant atliepti mokytojų, švietimo pagalbos specialistų iššūkius – konferencijos lektorė Oksana Mačėnaitė, medicinos psichologė, įtraukiojo ugdymo srities lektorė, aptarė teorinius ir praktinius lygių galimybių užtikrinimo įtraukiajame ugdyme aspektus, susipažindino su įtraukties švietime strategijomis bei dabartine situacija šalyje. Pasidalinta praktinėmis formaliojo bei neformaliojo ugdymo praktikų įžvalgomis įtraukiojo ugdymo kontekste.