Nors visuomenėje savanorystė vis labiau populiarėja, tačiau dažniausiai ji yra siejama su jaunais, savęs ieškančiais žmonėmis. Vyresnio amžiaus žmonių įsitraukimas į įvairias savanoriškas veiklas yra naudingas ne tik patiems senjorams, bet ir visuomenei.
Nacionalinė trečiojo amžiaus universitetų asociacija 2024-2025 metais įgyvendina projektą – „Trečiojo amžiaus universitetas aktyvaus senėjimo akademija“, kurį finansuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Šio projekto partneriai – Šilalės trečiojo amžiaus universitetas.
Šio projekto prasmingas tikslas – savanoriškos pagalbos teikimas buvusiems trečiojo amžiaus universiteto studentams, kurie dėl sveikatos jau nebegali aktyviai dalyvauti universiteto (TAU) veikloje. Džiaugiamės, kad į šį projektą įsitraukė keturiolika Šilalės trečiojo amžiaus universiteto studentų, kurie lanko garbingo amžiaus buvusius TAU studentus, bendrauja su jais, perduoda universiteto naujienas. Lankomų buvusių TAU studentų amžius nuo 74 iki 91 metų. Projekte dalyvauja 12 buvusių TAU studentų.
Senjorams, kaip ir visiems kitiems, itin svarbus bendravimas, šiltas žodis, išklausymas. todėl Savanorių veikla ne tik mažina vienišumo jausmą, didina pasitikėjimą, kad galima kreiptis pagalbos, kai pagalba labai reikalinga.
Reguliariuose susitikimuose jie dalinasi sukaupta gyvenimiška patirtimi, žiniomis, istorijomis, atranda naujų užsiėmimų. Atsižvelgdami į senjorų pomėgius, savanoriai kartu garsiai skaito knygas, žiūri nuotraukų albumus, gamina rankdarbius, užsiima kita senjorų mėgstama veikla.
Puoselėjima savanorystė Laukuvoje, Kvėdarnoje, Pajūryje, Šilalėje, Upynoje ir Bijotuose.
Universiteto bendruomenei rūpi ori senatvė ir būtent TAU studentai savanoriaudami gali parodyti, kad yra naudingi ir visaverčiai visuomenės nariai.
Erika Gargasė,
Šilalės švietimo pagalbos tarnybos metodininkė,
kuruojanti TAU veiklą rajone